1. Перетворюйте ідею одразу на проєкт. Коли у вас чітко продумана ідея, вам не тільки легко прописати грантову заявку, але й пояснити партнерам, що це за проєкт та в чому його цінність. Тому коли ідея свіжа і ви горите нею, у вас більше запалу, аби втілити її в життя. 

2. Пишіть партнерам вашої мрії. Не бійтеся кликати у партнери тих, з ким хотілося б попрацювати. Іноді організації-початківці бояться пропонувати співпрацю вже відомим та великим інституціям або проєктам. Проте завжди треба обирати саме тих, хто близький вам по духу, в кого хотілося б повчитись і з ким хотілося б налагодити зв’язки. 

3. Обирайте тих, з ким цікаво працювати. Якщо вас кличуть до партнерства, дуже важливо працювати з тими, хто вам дійсно цікавий. Адже часто навіть недопрацьований проєкт можна удосконалити спільними зусиллями, якщо вам близька тема. 

4. Не бійтеся запитань. Якщо ви співорганізатор, не бійтеся постійно запитувати та все уточнювати у lead-партнера. Будуйте довірливі стосунки. Усі позиції, бачення та задачі варто уточнювати на початку, але й ставити питання під час проєкту. Lead-партнери в першу чергу зацікавлені, щоб усім, кого вони залучають до проєкту, було комфортно та цікаво. 

5. Комунікуйте з локальними менеджерами програми. На жаль, більшість рідко користується можливістю поговорити та попросити про пораду. Але від локальних менеджерів завжди є велика підтримка. Особливо корисними можуть бути пояснення бюрократичних питань. 

6. Правильно прорахуйте бюджет. Коли ви подаєте заявку на грант, то враховуєте суму за тим курсом валют, який є в країні на час подачі заявки. Але, на жаль, ми розуміємо, що він може змінюватись. Тому варто прорахувати ризики для організації, якщо курс суттєво зміниться, і домовитися про можливі варіанти дофінансування і підтримку з боку європейських партнерів.

7. Виберіть правильних партнерів. Успішність проєкту також залежить від надійності партнерів. Спочатку варто визначити, хто вам підходить за цінностями, а потім познайомитися особисто. Адже перш за все ми працюємо з людьми. Далі варто обговорити всі деталі, особливо фінансову частину. І під час переговорів звертати увагу на те, як людина спілкується: чи швидко відповідає, чи пропонує самостійно ідеї та рішення тощо. Звісно, варто розпитати в інших організацій-колег про те, як вони співпрацювали, подивитися історію грантів. Якщо це маленька організація з невеликим досвідом, то варто оцінювати кроки під час переговорів.

Джерело: Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні

Last modified: 8 Листопада, 2021